بقا در طبیعت

سپاسگزاری

علیرضا کیایی

علیرضا کیایی هستم و در ۲۴ خرداد سال ۱۳۵۲ در تهران متولد شدم، از همان کودکی به فعالیت ها و بازی هایی که توام با هیجان بود علاقه زیادی نشان می دادم، در رویاهای کودکی ام همیشه تصور زندگی کردن به روش انسان های اولیه در دل طبیعتی بکر موج می زد. تا اینکه در سن ۱۰ سالگی با شنیدن داستان زندگی یکی از دوستان خانوادگی مان در مورد طی کردن دوره های نیرو های مخصوص و رنجرها و ذکر جزئیات لحظات تلخ و شیرین و مهیج ایشان، فصل تازه ای از رویاها در من شکل گرفت و با اشتیاق و پیگیری فراوان، یادگیری فنون و تکنیک های ابتدایی زندگی در شرایط سخت را زیر نظر این دوست گرامی پدرم که در واقع نقش اصلی ترین مشوق و اولین مربی من را در این راه داشتند بطور جدی آغاز کردم، یادگیری و تمرین دوره های بقا در طبیعت چنان شوق و انرژی به من می داد که تمامی لحظاتم را پر کرده بود، با گذشت زمان و رشد سنی، فیزیکی و فکری، در کنار تلاش در راه کسب مهارت های بقا در طبیعت، وارد رشته های رزمی و آمادگی جسمانی نیز شدم زیرا نیاز به پرورش این توانایی ها را در کنار کسب مهارت های بقا در طبیعت بطور جدی حس می کردم. از آن سالها تاکنون دوره های متعددی در عرصه مهارت های بقا در طبیعت، کوهنوردی، غارنوردی، سنگنوردی، دره نوردی، امداد و نجات و ... را زیر نظر مربیان داخلی و خارجی طی کرده و سپس هر ساله با اقدام به طراحی و اجرای برنامه ها و سفرهای مختلف ماجراجویی با کمترین امکانات و تجهیزات، سعی در به چالش کشیدن مهارت های کسب شده می کردم. (در صورتی که فرصتی محیا گردد به درخواست مکرر برخی از دوستان، گزارشاتی از خاطرات و تجارب این برنامه ها و سفرها را جهت مطالعه علاقمندان منتشر خواهم کرد)

در سالهای اخیر نیز به یاری خداوند سعی در انتشار تجارب اندک اندوخته ام بصورت ساخت فیلم های آموزشی و تالیف کتب مختلف در زمینه های مهارت های بقا در طبیعت در حدود ۱۰ گرایش مختلف، مهارت های فنی در طبیعت، غانوردی فنی و ... نموده ام که به مرور در اختیار علاقمندان این حوزه قرار خواهم داد.

از سال ۱۳۹۴ نیز به سمت ریاست کمیته بقادر طبیعت انجمن ورزش های طبیعی کل کشور در آمدم و تا به امروز در خدمت معرفی و گسترش این رشته مفید و لذتبخش می باشم.

ریاست کمیته بقا در طبیعت کشور

از دیگر علاقمندی ها و فعالیت های اینجانب، مطالعه و تحقیق در ادیان و مکاتب مختلف، فیزیک کوانتوم و آنتولوژی است که از حدود سالهای ۱۳۸۰ بطور جدی آغاز نموده ام و از خدای متعال اعطای توانایی هرچه بیشتر در طی کردن این مسیر را خواستارم.

پس از این سالها بجاست که مراتب سپاسگزاری خود را از تمامی عزیزانی که در هر مقطع از زندگی ام حکم مربی و معلم را در زمینه های مختلف برایم داشتند و یا به هر نحو در رسیدن به اهدافم یار و یاورم بودند به جا آورم. هرچند که هیچگاه نمی توان آنطور که شایسته مقام این عزیزان است مراتب سپاس را به جای آورد.

آقای حسین کیایی: پدربزرگ گرامی و مرحوم، اولین حامی بنده در  ورود به فعالیت های ورزشی

 

استاد سلیمانزاده: مشوق اصلی و مربی مهارت های زندگی در شرایط سخت

 

استاد تام براون: مربی مهارت های بقا

 

استاد دیو کنتربوری: مربی مهارت های بقا

 

استاد مورس کوچانسکی: مربی مهارت های بقا

 

آقای بیژن حیدرزادگان: مشوق در زمینه رشته های مختلف کوهنوردی ( کوهنوردی، سنگنوردی و ...)

 

استاد کامران اندامی: مربی رشته های مختلف کوهنوردی ( یخ و برف، امداد و نجات و ...)

 

استاد حاتمی: مربی کمک های اولیه، امداد و ....

 

استاد رضا بزرگ امید: مربی سنگنوردی

 

استاد رضا مزروعی: مربی سنگنوردی

 

استاد اندی اسپارو : مربی غارنوردی

 

استاد نایجل اتکینز : مربی غارنوردی

 

استاد دکتر مسعود حمیدی: مربی پزشکی غارنوردی

 

استاد دکتر جعفر سپهری: مربی هواشناسی

 

استاد غفور زاده: مربی هنرهای رزمی و دفاع شخصی

 

استاد رهبران: مربی سلاح سرد ( نانچیکو، زنجیر و ....)

 

استاد کوروش سلیمی: مربی آنتولوژی

 

استاد افسانه سلیمی: مربی آنتولوژي

و دیگر اساتید محترمی که هر کدام در یک یا چند رشته مرتبط با طبیعت بنده را برای همیشه سپاسگزار خود نموده اند آقایان رحیمی، ترکمانی، حداد، نمارستاقی، همایون فر، خانی، فرازمند، کلهری، کاکاوند، محمدیان، یوسفی و آراسته. برای همه این عزیزان در هرجایی که هستند آرزوی سعادت و سلامتی دارم.

و همچنین جا دارد از حامیان سایت بقا در طبیعت جهت ترجمه، طراحی، مدیریت و موارد فنی سایت، پشتیبانی و .... نهایت سپاس را به جای آورم.

خانم ها: هدایتی، کیایی، نجفی، دهقان

آقایان: سعیدی، اکبری، یوسفی، صادقی

فروشگاه بقا در طبیعتامکان پرداخت آنلاینhttp://www.aparat.com/baghadartabiatفینو
LiveZilla Live Chat Software